Edvīns Bauers > Biogrāfija

Biogrāfija

Muzikālie dzīves pieturas punkti

 • 1986 – Edvīns pabeidz Rīgas 45. Vidusskolas 8. Klasi – klasi ar mūzikas novirzienu. Skolā jāspēlē klavieres.
 • 1987 – Sāk dziedāt jauniešu kamerkorī „Senais kalns”.
 • 1988 – Ar vairākiem kora biedriem nodibina pirmo grupu, kurā mācās spēlēt akordeonu un basģitāru, vēlāk arī ģitāru.
 • 1989 – Kopā ar kora biedru un draugu Didzi nodibina grupu „Spoku balsis” un veic pirmos ierakstus lentu magnetafonā. Pie nosaukuma laikam vainīga mēģinājumu vieta – tukša telpa ar kārtīgu atbalsi Ungurmuižā. Repertuārā pārsvarā trimdas latviešu radītās un izpildītās dziesmas. Īpašā cieņā – Čikāgas piecīši un Trīs no Pārdaugavas. Šajā gadā Edvīns arī sacer pirmo melodiju kādam dzejolim.
 • 1990 – Edvīns, studējot augstskolā (RTU), iepazīstas un sadraudzējas ar kursa biedru Robertu, ar kuru ciešā sadarbībā notiek muzikālā dzīve (mēģinājumi, mazi koncertiņi, ieraksti, nepieciešamās apskaņošanas tehnikas ieguve, apguve un radīšana) līdz 1993. gadam, kad draugs beidz studēt un aizbrauc no Rīgas.
 • 1992 – Edvīnam rodas pastiprināta interese par kantrī mūziku, kuru nejauši izdzird Latvijas radio ultraīsviļņos. Tobrīd šo mūziku raida tikai vienu stundu reizi nedēļā un citi avoti ir praktiski nepieejami.
 • 1993 – Kora dziedāšanai tiek pielikts punkts. Toties interese par country turpina pieaugt, mājas ierakstos notiek mēģinājumi radīt ko līdzīgu stīlģitārai.
 • 1994 – Pirmā nopietnā uzstāšanās festivāla „Latvju ziņģe” atlases kārtā Valmieras kultūras namā. Ceļazīme uz festivālu iegūta netiek, rodas arī domstarpības grupā par tālākajiem darbības virzieniem, un „Spoku balsis” beidz pastāvēt.
 • 1996 – Raimonds Pauls izsludina jauno izpildītāju konkursu, kurā nolemj piedalīties arī Edvīns. Balva – dziesmas ieraksts profesionālā studijā. No aptuveni 1800 Konkursā iesniegtajām dziesmām Edvīna dziesma iekļūst starp tām 37, kuru izpildītājus gaida solītā laime – ieraksts studijā. Diemžēl drīz aizsaulē aiziet šī konkursa tiešais vadītājs un dziesmu aranžētājs Aivars Šics, un Edvīns līdz profesionālajai studijai netiek.

  Raimonda Paula atbildes vēstule
 • 1997 – Turpmākajos gados turpinās country mūzikas ierakstu meklēšana, klausīšanās un dziedāšana mājās ģitāras pavadījumā. Lai kantrī neskanētu kā latviešiem tik pierastais šlāgeris, ir ko padomāt un pacīnīties. Tiek radītas jaunas dziesmas ar virzienu uz country.
 • 2002 – Nejauši Edvīns iepazīstas ar Latvijā pazīstamo dziesminieku Kasparu Dimiteru, ciemojas arī pie viņa lauku mājās un var mazliet dziļāk ieskatīties dziesmu tapšanas procesā Kaspara mājas studijā. Kaspars arī piedāvā Edvīnam ierakstīt kādu dziesmu, tomēr „spītīgais Edvīns” saprot, ka pēc country tas neskanēs un tamdēļ šo iespēju neizmanto. Tiesa, vēlāk tieši pie K.Dimitera tiek ierakstītas piecu dziesmu demo versijas, ar kurām varētu doties uz studiju.
 • 2005 – Ideja par savu dziesmu ierakstīšanu studijā Edvīnam sāk nedot mieru. Iepriekšējos gados pieejamākas ir kļuvušas ierakstu studijas, un nu jau arī Latvijā ir mūziķi, kas spētu ierakstīt dziesmas vajadzīgajā žanrā un kvalitātē. Nav tikai saprotams, kuru studiju meklēt un pie kā iet?
 • 2007 – Pateicoties kādam labam paziņam, Edvīns satiekas ar muzikantu Gunāru Meijeru, un tas iesaka dziesmas ierakstīt studijā pie Andra Šīranta. „Viņš sūdus netaisa” ir pietiekoši labs arguments, lai jau nākošajā dienā tiktu zvanīts Andrim un – tālāk jau viss notiek „pats no sevis”. Šoreiz ar „pats no sevis” jāsaprot Andris Šīrants – viņš samenedžē mūziķus, veic ierakstu, pēc tam vienu dziesmu aizsūta uz Latvijas Radio 2 un aicina Edvīnu piedalīties koncertā „Vasarsvētki Bīriņos”. 3. Maijā pirmo reizi pa radio atskan Edvīna dziesma (tā ir „Laiks pagājis”) un 27. Maijā, piedaloties Linitai un Valdim Rēbukam, debija uz Latvijas šlāgermūzikas lielās skatuves Bīriņu pils parkā. Oktobrī dziesma „Skatoties tālumā” četras nedēļas noturas Latvijas Radio 2 spēlētāko dziesmu desmitniekā, turklāt divas nedēļas no tām atrodas topa 1.vietā.

  2007. gads

 • 2008 – Ir izveidojusies sadarbība ar grupu „Krustceles” no Limbažiem – ir mēģinājumi un arī daži koncerti. Kopā ar „Krustcelēm” un Linitu notiek debija ikvienam Latvijas country mūziķim nozīmīgajā Bauskas kantri festivālā. Uzstāšanās dažādu iemeslu dēl nav sevišķi veiksmīga un Edvīns saprot, ka kaut kas ir jāmaina. Tomēr palēnām dziesmu ierakstīšana studijā un pa retam arī uzstāšanās turpinās, un iekļūšana LR2 nedēļas spēlētāko dziesmu vidū vairs nav sevišķi liels pārsteigums, kaut arī 1.vieta sasniegta netiek. Šajā gadā Edvīns uzsāk arī vokālās nodarbības pie dziedātājas Olgas Rajeckas.

  Debija Bauska Country

 • 2009 – Gada sākumā Edvīns kopā ar Country Music Club of Latvia organizē pirmo pasākumu – „Lielā kantri balle” Ērgļos ar trīs grupu piedalīšnos. Martā notiek uzstāšanās Berlīnes Country Music Messe Gunas Kalnas (June Hill) pavadošās grupas sastāvā. Nozīmīgākais notikums – debija ar pilnu programmu (45 minūtes) festivālā „Bauska Country 2009”. Programmā gan Edvīna paša komponētas dziesmas, gan mīļākie amerikāņu country gabali. Šoreiz pavadošajā sastāvā izcili mūziķi, kas neliek vilties ne Edvīnam pašam, ne arī faniem – Valdis Rēbuks (ģitāra), Vīgants Murelis (stīlģitāra), Bruno Priekulis (bass), Indris Orubs (bungas). Kā papildus bonuss no klausītājiem – jaunam māksliniekam neticami augstā 2. vieta festivāla organizatoru rīkotajā telefonbalsojumā!

  Bauska Country 2009
 • 2010 – Daudzi Edvīnam jautā par CD izdošanu, taču valstī esošā finansiālā krīze neļauj šo ideju sākt realizēt. Taču iespēju robežās muzicēšana turpinās, uzstāšanās Bauskā notiek (pavadošajā grupā Vīgantu pie stīlģitāras nomaina jaunais un talantīgais Kristaps Rullis), arī ieraksti studijā un vokālās nodarbības.

  Vinils 2010
 • 2011 – Nozīmīgākās uzstāšanās – Starptautiskais Amerikāņu auto salidojums „Saulkrasti Wanted 2011” un festivāls „Bauska Country 2011”. Tiek nolemts nākošā gada sākumā izdot pirmo CD un sākti nepieciešamie priekšdarbi šī mērķa realizēšanai.
 • 2012 – Edvīns izdod savu pirmo CD ar nosaukumu „Aizsniegt debesis”. Sagatavošanas procesā liela uzmanība tiek pievērsta ne tikai pašām dziesmām, bet arī diska un vāciņa noformējumam. 1.jūnijā notiek CD prezentācijas pasākums, savukārt albuma tituldziesma trīs nedēļas ir LR2 spēlētāko dziesmu topā un vienu nedēļu LR2 pati spēlētākā dziesma. Tiek izveidota arī Edvīna interneta mājas lapa – tā, ko jūs pašlaik lasāt…

  Pirmā CD Prezentācija
Patika? Iesaki citiem!